Turlanki - Warszawa

Rozwojowe turlanie

Turlanki to cykl zajęć ogólnorozwojowych, które mogą przynieść dziecku wiele korzyści. Przede wszystkim, turlanki angażują różne umiejętności motoryczne, takie jak koordynacja, równowaga, siła i wytrzymałość. Poza tym, zabawy tego rodzaju mają aspekt społeczny, wymagając od dzieci komunikacji, współpracy i negocjacji.

Celem zajęć jest wspieranie ogólnego rozwoju dziecka, jego koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, a także umiejętności interpersonalnych w bezpiecznej przestrzeni i towarzystwie opiekuna. 

Dlaczego warto wybrać Turlanki?

Poprawa snu i relaksacji

Turlanki pozwalają na wyładowanie dziecięcej energii i stymulują układ nerwowy poprzez ciekawe bodźce, co prowadzi do relaksacji. Także masaże pomagają dzieciom zrelaksować się i poprawić jakość snu, co jest ważne dla ich zdrowia i rozwoju.

Wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego

Fizyczny kontakt między dzieckiem a opiekunem oraz innymi członkami grupy korzystnie wpływa na kształtowanie się relacji społecznych. Dzieci uczą się współpracy z opiekunem oraz innymi dziećmi. Mogą obserwować zachowania i kształtować w sobie poczucie bezpieczeństwa i zdrowej ciekawości. Także kontakt skórny, który występuje podczas masażu, jest ważny dla nawiązania więzi między dzieckiem a opiekunem. Może to również pomóc dziecku w rozwoju poczucia zaufania.

Wsparcie rozwoju motorycznego

Poprzez różnorodne aktywności fizyczne dzieci doskonalą swoje techniki pełzania, raczkowania, chodzenia i wspinania się. Ćwiczenia mają bardzo pozytywny wpływ na mięśnie szkieletowe i pozwalają uniknąć wad postawy w przyszłości. Dzieci nabywają umiejętności kontrolowania swoich ruchów oraz ćwiczą koordynację. Rozwijana jest także motoryka mała, chwyt dłoni i paluszków oraz koordynacja oko-ręka.

Wsparcie integracji sensorycznej

Ruch na wielu płaszczyznach pozwala dzieciom na adaptowanie się do zmiennych warunków przestrzeni. Dzieci uczą się poprawnie odbierać bodźce zmiany wysokości, toczenia się, turlania czy ruchu kierunkowego. Poprzez różnorodne tekstury, kształty i kolory nabywają nowych doświadczeń sensorycznych, które w przyszłości wykorzystują w sposób naturalny.

Czym są Turlanki?

Turlanki to potoczna nazwa zajęć multi-sensorycznych przeznaczonych dla najmłodszych uczestników i ich opiekunów. Zakładają wykorzystanie różnych technik terapeutycznych, aby wspierać ogólny rozwój fizyczno–motoryczny niemowląt i dzieci. Podczas zajęć, prowadzonych przez terapeutę integracji sensorycznej aktywizujemy zmysły maluszków poprzez ćwiczenia, zróżnicowane bodźce sensoryczne, a także specjalne masażyki. Pozwalają one wyciszyć i zaktywizować dziecko oraz pogłębiają poczucie więzi i bliskości między dzieckiem a jego opiekunem. Wspólne ruchowe zabawy dzieci z najbliższymi dorosłymi pozwalają na bliskość i wzajemne poznawanie się w naturalnym dla dziecka środowisku.

Zdjęcie sali zajęciowej. Na dużej gumowej piłce ćwiczy na pleckach małe dziecko, przytrzymywane przez klęczącą obok kobietę. Dziecko wygina się na piłce i wyciąga do góry rączkę, a kobieta przytrzymuje je za nogi i pomaga zginać jedną z nich.

Turlanki w Senso Senso

Turlanki to cykl zajęć grupowych, przeznaczony dla dzieci od 6 miesięcy życia oraz ich opiekunów. Podczas zajęć to dziecko jest naszym przewodnikiem i nauczycielem turlania, pełzania, przetaczania oraz kołysania. Możemy podążać za naszym maluszkiem, współtowarzysząc mu w odkrywaniu najciekawszych dla niego bodźców. Dzięki temu poznajemy lepiej nasze dziecko, jego zainteresowania i potrzeby. Każde zajęcia to tematycznie spójny cykl zabaw i ćwiczeń stymulujących dzieci do aktywności intelektualnej oraz ruchowej. Nasi terapeuci wykorzystują piłki, balony, bańki mydlane oraz całe zaplecze sprzętowe z zakresu integracji sensorycznej i muzycznej, aby maksymalnie wspierać dziecięcy potencjał małego odkrywcy. Dzięki temu możemy aktywnie wspierać rozwój motoryki małej, sprawność ogólną naszych dzieci, a także uczyć adaptacji różnego rodzaju doświadczeń sensorycznych. Spotkania bazują na zadaniach i zabawach wykorzystujących muzykę, swobodny ruch oraz ciekawe dla dzieci gry i zabawy. Pomaga to rozwinąć dialog między dziećmi i rodzicami oraz skierować uwagę na własne ciało.

Zajęcia w Senso Senso wzbogacone są o masaże pediatryczne, które sprzyjają pogłębianiu więzi, uczą relaksacji oraz ułatwiają zasypianie. Dzięki przekazanej wiedzy rodzice mogą wykorzystywać je na co dzień, aby kształtować swoje relacje z dziećmi.

Turlanki przeznaczone są dla dzieci od 1 do 3 roku życia.

Prowadząca – Magdalena Wicher

Zajęcia w Senso Senso odbywają się na przestrzennej (50m2), klimatyzowanej sali, wyposażonej w ogrzewanie podłogowe, aby zapewnić pełen komfort naszym uczestnikom. Sala jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych poprzez zastosowanie wysokiej klasy materiałów, w postaci antypoślizgowej podłogi winylowej, luster akrylowych oraz siedzisk i dywanów z tworzyw bezpiecznych dla dzieci. W Senso Senso wierzymy, że przestrzeń ma wspierać rozwój, dlatego duży nacisk kładziemy na estetykę wszystkich pomieszczeń. Stonowane kolory, wyciszenie poszczególnych przestrzeni oraz zastosowanie naturalnych materiałów pozwala się zrelaksować i chroni przed nadmiarem bodźców.

Zdjęcie małej dziewczynki stojącej na czworaka między zabawkami i śmiejącej się do obiektywu.

Poznaj centrum Senso Senso w Warszawie

Wszystko - Galeria

Nasi specjaliści

dr Anna Kowalska

Lekarz Logopeda

Przez dysleksję rozwojową rozumie się zespół zaburzeń w nauce czytania i pisania. Są to zaburzenia specyficzne, czyli wybiórcze, o ograniczonym, bardzo wąskim zakresie. Mają charakter rozwojowy, co oznacza, że towarzyszą dziecku przez cały proces rozwoju.

dr Anna Kowalska

Lekarz Logopeda

Przez dysleksję rozwojową rozumie się zespół zaburzeń w nauce czytania i pisania. Są to zaburzenia specyficzne, czyli wybiórcze, o ograniczonym, bardzo wąskim zakresie. Mają charakter rozwojowy, co oznacza, że towarzyszą dziecku przez cały proces rozwoju.

dr Anna Kowalska

Lekarz Logopeda

Przez dysleksję rozwojową rozumie się zespół zaburzeń w nauce czytania i pisania. Są to zaburzenia specyficzne, czyli wybiórcze, o ograniczonym, bardzo wąskim zakresie. Mają charakter rozwojowy, co oznacza, że towarzyszą dziecku przez cały proces rozwoju.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.